V sredo, 4. maja 2022, je potekal kulturni dan za sedmo- in osmošolce z naslovom KULTURA ZA VSAK DAN. Ukvarjali so se s človekovimi pravicami, saj le upoštevanje človekovih pravic zagotavlja tudi kulturo sobivanja v vsakdanjem življenju.
Učenci sedmih razredov so se osredotočili na otrokovo pravico do izobraževanja, ki je v številnih afriških in azijskih državah kršena, otroci pa so največkrat zaradi revščine prisiljeni hoditi na delo. Osmošolci so razmišljali o pomenu volilne pravice in spoznali, koliko časa in kako je potekal boj za večjo enakopravnost žensk in za žensko volilno pravico. V zadnjih šolskih urah so tako sedmo- kot osmošolci ustvarjali miselne vzorce – sedmošolci o otroškem delu, razvoju šolstva v svetu in Malali, mladi aktivistki za pravico do izobraževanja žensk, osmošolci pa so izdelovali plakate o pomembnih ženskih osebnostih, ki so se borile za žensko volilno pravico in ženskah, ki so se kot prve uspele uveljaviti v poklicih, ki so še nedolgo nazaj veljali za tipično moške poklice.

Iz narejenih plakatov bo v prihodnjih dneh v šolskih prostorih na ogled tudi manjša razstava.

Utrinki

Petra Debelak

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)